Start |  Koalicja |  Lider Koalicji
Lider Koalicji - Bożena Herbuś

Absolwentka Wydziału Elektrycznego Politechniki Częstochowskiej, ukończyła studia podyplomowe "Zarządzanie, kontrola wewnętrzna i audyt". W latach 1997 - 2003 zastępca Dyrektora oraz Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie. Od roku 2003 Inżynier Miejski w Urzędzie Miasta Częstochowy. Od 2010 roku Naczelnik Wydziału Komunalnego, Inżynier Miejski w Urzędzie Miasta Częstochowy. Obecnie Przewodnicząca Komisji ds. Lokalnej Polityki Energetycznej przy Śląskim Związku Gmin i Powiatów, Członek Doradczej Rady Biznesu przy Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej, Sekretarz Regionalnej Rady ds. Energii działającej przy Śląskim Związku Gmin i Powiatów (obszar Województwa Śląskiego). Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń jako prelegent.

Celem Planów Gospodarki Niskoemisyjnej jest wspieranie ogólnego rozwoju gminy, w duchu nowoczesności i innowacyjności. Nie chodzi tylko o realizację potrzeb energetycznych – przy przygotowywaniu takich planów warto spojrzeć na całość potrzeb gminy i wybrać te potrzeby, które najefektywniej (również pod względem kosztów) przyczynią się polepszenia szeroko rozumianego dobrobytu mieszkańców, stanu środowiska naturalnego, stopnia lokalnego bezpieczeństwa energetycznego i poprawy efektywności wykorzystania paliw i energii. 

Ważna jest zmiana w sposobie myślenia gmin – dokumenty związane z planowaniem energetycznym nie powinny być traktowane tylko jako wymóg prawny (który i tak w praktyce nie wszyscy realizują) ale jako praktyczne narzędzie, instrument, który odpowiednio wykorzystany pozwoli na realizowanie polityki lokalnej w oparciu o założenia „5xE: Energia – Ekologia –Edukacja – Ekonomia – Efektywność”. 

I właśnie mając na uwadze pozytywne rezultaty jakie gmina może uzyskać w każdym z powyższych zagadnień od energii, po ekonomię, zachęcam wszystkich samorządowców i aktywistów, którym te tematy są drogie, do przyłączania się do Koalicji i szerzenia jej stanowiska i wizji. 

Bożena HerbuśDlaczego warto przystąpić do Koalicji na rzecz utworzenia Krajowego Systemu Zrównoważonego Gospodarowania Energią? Zachęcamy do zapoznania się z argumentami Lidera Koalicji przemawiającymi za przystąpieniem do niej - artykuł


Rekomendacje

»

Rekomendacje dla gmin

2016-08-11

Relacja z VII Spotkania Koalicji

»

Relacja ze spotkania Koalicji (30.06.2016)

2016-07-14

Spotkanie Koalicji 30.06.2016

»

Spotkanie Koalicji 30.06.2016 (Warszawa)

2016-06-17

Artykuł

»

Gospodarka niskoemisyjna a kształtowanie postaw obywatelskich

2016-03-08

Relacja z VI spotkania Koalicji

»

Relacja z VI spotkania Koalicji (3.11.2015, Warszawa)

2015-12-31© 2013 MMC

Kontakt